Delfínova kašna

Delfínova kašna

Kde:
Stáří:
Autoři:

Sokolská ulice
1725
Filip Sattler                                    

V ulici Sokolské u dominikánského kostela se nachází zrekonstruovaná Delfínova kašna. Kašnu zhotovil v roce 1725 sochař Filip Sattler (1695 - 1738). Delfínova kašna se dříve nacházela ve Slovanské ulici, ale kvůli přestavbě silnic se v roce 1883 přesunula do Sokolské ulice, odkud v roce 1909 „putovala“ na nádvoří školy Na hradě. Teprve v roce 2005 památkáři tuto zapomenutou barokní kašnu školním dvoře objevili a zorganizovali její přesun zpět do Sokolské ulice.

V porovnání s ostatními barokními kašnami má poměrně malou vanu. Bohužel se nezachovala ani její ústřední socha, kterou původně tvořila postava dítěte s delfínem – odtud název kašny. Dnes je chrličem kašny lev s doširoka otevřenou tlamou.

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!