Doprava do Olomouce

Vzdálenosti Olomouce od vybraných měst

Město                                  vzdálenost

Praha                                  277 km

Brno                                     76 km

Plzeň                                  364 km

Ostrava                                100 km

Ústí nad Labem                     365 km

Hradec Králové                      141 km

České Budějovice                  288 km

Liberec                                 235 km

 

Autobusem nebo vlakem

Olomouc má husté vlakové i autobusové spojení s mnoha městy České republiky. Pro vás nejvýhodnější spoj určitě najdete zde: http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni/ .

Pokud pojedete vlakem, vystupovat budete na olomouckém Hlavním vlakovém nádraží (Jeremenkova 23, Olomouc, 772 00; tel.: +420 972 741 490), které je od centra vzdálené asi deset minut tramvají. Tramvajovou zastávku najdete přímo před budovou nádraží. Ať už nastoupíte na jakoukoliv tramvaj (1, 2, 4, 6, 7), všechny vás shodně zavezou do centra. V případě tramvají 1 a 7 vystupte na zastávce Okresní soud. Pokud pojedete tramvají 2, 4, 6 vystupte na zastávce Koruna.

Chystáte-li se do Olomouce autobusem, váš spoj vás s nejvyšší pravděpodobností vysadí na hlavním autobusovém nádraží (Sladkovského 142/37, Hodolany, Olomouc, 77900; tel.: +420 585 313 917). Do centra se v tomto případě nejlépe dostanete tramvají číslo 4, která staví v blízkosti nádraží. Projděte kolem hlavní nádražní budovy, směrem k rušné Tovární ulici. Projděte podchodem do ulice Ostravské, kde už určitě nepřehlédnete tramvajovou trať.

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!

Marek Čejka - Blízký východ