Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie Co zde najdete

Gotické nástěnné malby
Kopii jeruzalémské kaple Božího těla

Pozdně gotický kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v dnešní Sokolské ulici byl vystavěn z podnětu známého protireformačního kazatele Jana Kapistrána v 50. letech 15. století. Byl vysvěcen roku 1468 za přítomnosti uherského krále Matyáše Korvína a předán františkánům. 

Kostel je prostou trojlodní stavbou, zaklenutou jednoduchými křížovými klenbami. Zajímavá je ovšem nepravidelná sedmiboká jehlancová střecha chrámu. V kostele se nacházejí rozměrné fresky z roku 1500 (například Panna Marie Růžencová nebo bitva u Bělehradu v roce 1456). V jižním boku kostela najdete kopii jeruzalémské kaple Božího těla, kterou dal zhotovit v roce 1653 olomoucký purkmistr Tobiáš Schwonauer. 

Od roku 1785 až do dnes (s přestávkou v období komunismu) patří kostel s přilehlým klášterem konventu dominikánů, působících také při kostele sv. Michala.

Doprava
Kostel najdete přímo v centru města, na křižovatce ulic Sokolské a Slovenské. Z Horního náměstí k němu dojdete přes ulice 28. října a Slovenskou asi za 5 minut.

Otevírací doba

Kostel je přístupný pouze během bohoslužeb (Po, Út, Čt a Pá 6:00 a 18:00 hod., St a So v 18:00 a v Ne od 9:30 a 18:00 hod.)

Vstupné
Dobrovolné

Kontakt
Adresa: Slovenská 14, Olomouc, 772 00

Telefon: +420 585 231 352
Web: http://olomouc.op.cz/
E-mail: olomouc@op.cz

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!

Marek Čejka - Blízký východ