Kostel sv. Kláry

Kostel sv. Kláry Co zde najdete

Krásné barokní exteriéry, interiér a malby
Vlastivědné muzeum s jeho rozsáhlými přírodovědnými a jinými sbírkami

Bývalý řádový kostel sv. Kláry na náměstí Republiky, stojí na místě starší klášterní budovy ze 13. století. Kostel sv. Kláry začal stavět v polovině 18. století olomoucký zednický mistr Matěj Kniebandl (asi 1700 - 1778) podle plánu barokního architekta Václava Bedy. Interiér bývalého klášterního kostela vyzdobil malbami František Wagner. Ještě během výstavby (v roce 1782) byl ovšem císařským výnosem řád i kostel zrušen. I proto má současná fasáda kostela mnohem jednodušší podobu, než předpokládal původní návrh stavitele Bedy. 

Část kláštera se později proměnila v dělostřeleckou kasárnu a další část na studijní knihovnu, do níž Olomoučané přesunovali knihy ze zrušených klášterů. 

Od roku 1907 se do kostela namísto knihovny přestěhovalo Muzeum arcivévody Ferdinanda s přírodovědnými a egyptskými sbírkami. Dnes zde sídlí olomoucké Vlastivědné muzeum, jehož sbírky zahrnují desetitisíce nejrůznějších exponátů – od pravěkých nálezů, přes sbírky přírodnin, až po předměty z 20. století. 

Doprava
Kostel sv. Kláry najdete na olomouckém Náměstí Republiky. Zavezou vás sem tramvaje číslo 2, 4 a 6. Stačí vystoupit na zastávce Nám. Republiky, která je přímo před budovou. Pokud raději chodíte, dojdete sem z Horního náměstí přes ulici Ostružnickou nebo Ztracenou a ulicí Denisovou asi za 15 minut.

Otevírací doba

Říjen – březen:
Duben – září:
St - Ne 10:00 - 17:00 hod. 
Út - Ne 9.00 - 18:00 hod.

Vstupné
- Plné: 40 Kč. Během státních svátků vstup zdarma. Majitelé Olomouc Region Card zdarma kdykoliv během roku.

- Zlevněné: 20 Kč (děti, důchodci, studenti) 
- Rodinné: 50 Kč (2 dospělé osoby a 2 děti nebo 1 dospělá osoba a 3 děti). 

Kontakt
Adresa: Nám. Republiky 5, Olomouc, 779 00

Telefon: +420 585 515 111
Web: http://www.vmo.cz
E-mail: vmo@vmo.cz


Fotografie kostela sv. Kláry

Kostel sv. Kláry Kostel sv. Kláry Kostel sv. Kláry Kostel sv. Kláry Kostel sv. Kláry
Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!

Marek Čejka - Blízký východ