MÁRIO BIHÁRI & BACHTALE APSA

Kdy: 
Čt 22. 9. 2011 v 19:30 hod.

150,-

koncert, ethno a worldmusic

Název Bachtale Apsa znamená v romštině Šťastné slzy a kapela jím vyjadřuje pestrost nálad, které je romská hudba schopna přinést. Vystoupení kapely je nabité hudbou balkánských, maďarských, rumunských i slovenských Romů. Nechybí ani skladby tzv. sinti jazzu a klasické čardáše.

Kapela patří v současnosti k nejlepším romským kapelám v České Republice. Jejím frontmanem a zakladatelem je nevidomý akordeonista, pianista a zpěvák Mário Bihári, který v minulosti proslul zejména spoluprací se Zuzanou Navarovou v kapele KOA. Skvělé vokály a brilantní muzikantské výkony ve strhujících rytmech jsou přednosti, které z této skupiny činí romskou hudební klasiku v nejlepším slova smyslu. Za minulý rok Bachtale Apsa odehráli na 50 koncertů nejen v České Republice. Několikrát byli k vidění a slyšení v České televizi i rozhlase, koncertovali např. v Paříži, v Mnichově, v řecké Soluni a dokonce i v Alžírsku. Letos se kapela stala jediným reprezentantem české romské hudební scény na mezinárodním romském festivalu KHAMORO.

Koncert se koná v rámci turné k uvedení nového CD s názvem Bachtale Apsa (Indies Scope 2011).

Obsazení:

Mário Bihári akordeon, zpěv

Petr Horváth kytara, zpěv

František Raba basa

Tokhi perkuse

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!