Michalský výpad

Michalský výpad

Kde: křižovatka ulic Na Hradě a Univerzitní
Stav: zachovaná

Michalský výpad, někdy také jako Michalské schody (aby se odlišila brána od dřívějšího názvu Bezručových sadů) je hranolová čtyřboká věž se schodištěm, která sloužila jako další z městských bran. Jméno „Michalská“ má podle blízkého kostela sv. Michala.

Ve věži, která v současné podobě pochází z 18. století, byly strážní místnosti, vybavené kuchyní i latrínami. Na konci 19. století Olomoučané strážní místnosti zazdili a schodiště se pak začalo využívat jako průchod z centra města do parku. 
Na konci 20. století byly Michalské schody (mimochodem nejdelší schodiště v historické části města) po dlouhou dobu uzavřeny a neutěšeně chátraly. Rekonstrukce se dočkaly až v roce 2004. V létě občas využijí krásně rozloženého schodiště hudebníci a divadelníci k uspořádání koncertu nebo divadelního představení.

 


Model altánku ve 3D od firmy MOFs

Návod: Najeďte myší na model, stiskněte levé tlačítko myši a pohybujte kurzorem. 3D model by se vám měl pohybovat směrem, kterým si určíte. Pokud chcete model zvětšit přes celou obrazovku, klikněte na něj pravým tlačítkem a z nabídky vyberte Full Screen Multimedia. Model do původní podoby vrátíte opět stiskem pravého tlačítka a výběrem End Full Screen Multimedia.

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!

Marek Čejka - Blízký východ