Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Co zde najdete
  • jediné divadlo se třemi uměleckými soubory v Olomouckém kraji
  • pestrý repertoár baletů, oper, operet, muzikálů, činoher i pohádek
  • jedno z dějišť festivalu Divadelní Flora

Začátky představení

V pracovní dny i o víkendu obvykle od 19:00 hod.

Vstupné

120 - 360 Kč, děti, studenti a ZTP 50 % sleva. Možnost zakoupení zvýhodněného divadelního předplatného.

Pokladna (Horní nám. 22, tel. +420 585 500 500, pokladna@moravskedivadlo.cz) je otevřena od pondělí do pátku 9:00 - 18:00 hod. a hodinu před začátkem představení.

Do budovy Moravského divadla Olomouc se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky.

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920.

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají balety, opery, operety, muzikály, činohry i pohádky. Mezi nejúspěšnější představení v repertoáru Moravského divadla Olomouc lze zařadit operu Nabucco, taneční dvojvečer The Beatles & Queen, komedii Dámský krejčí nebo taneční muzikál Edith – vrabčák z předměstí.

Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách, pro které byly připraveny inscenace Dohráno s Otou Pavlem, komedie Arnošta Goldflama Doma u Hitlerů nebo adaptace slavné filmové novely Ucho od Jana Procházky.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia v reprezentativní sále divadla.

Každoročně v květnu je Moravské divadlo Olomouc spolupořadatelem jednoho z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Doprava

Divadlo se nachází přímo v centru města, na Horním náměstí, naproti vchodu do radnice.

Kontakt

Adresa: Moravské divadlo Olomouc, tř. Svobody 432/33, Olomouc, 779 00 (Vchod pro diváky: Horní nám. 22, Olomouc)
Telefon: +420 585 500 111 (ústředna), +420 585 500 500 (pokladna)
Web: http://www.moravskedivadlo.cz
E-mail: info@moravskedivadlo.cz, pokladna@moravskedivadlo.cz

Aktuální program: 

Programové tipy Moravského divadla na červen 2011

;

2.6. 19:00 Markéta Lazarová / rockový epos o lásce a milosrdenství

Monumentální sága z úsvitu českých dějin. Dramatizace Michaela Taranta a Václava Cejpka zachovává velikolepý jazyk Vančurovy předlohy, která akcentuje - pro českou kulturu výjimečné - rysy velikosti, cti a odvahy riskovat. Výjimečný titul je dalším z návratů k velké činohře na prknech Moravského divadla. Kostýmy pro inscenaci Michaela Taranta vytvořil uznávaný malíř a ilustrátor Michael Rittstein, hudbu složil Daniel Fikejz. Další repríza 14.6. v 19:00.

16.6. 19:00 Nemravná píseň / kabaret ve foyer Moravského divadla

Premiéra! Pásmo z textů kabaretu Červená sedma (1907–1922) s důrazem na dílo Eduarda Basse a Jiřího Červeného. Žertovné nápěvy i vážný šanson, slovní ekvilibristika i drastická komika. Pojednáno nikoliv muzeálně, ale s plnou důvěrou v repertoir starý takřka jedno století. Komorní inscenaci připravil dramaturg činohry MDO Milan Šotek. 

17.6. 19:00 Limonádový Joe / nesmrtelná parodie na westerny

Premiéra! Od své premiéry v roce 1956, tedy víc než půl století, baví Limonádový Joe spolehlivě diváky několika generací. Námět Jiřího Brdečky prošel od té doby různými verzemi, z nichž nejznámější je ta filmová v režii Oldřicha Lipského, která z této parodie učinila dílo takřka národní. Olomouckou inscenaci nastudoval Václav Málek.

20.6. 19:00 Měsíc nad řekou / česká klasika, kterou autor zamýšlel jako veselohru

Nové dramaturgické směřování olomoucké činohry se mimo jiné projeví uvedením české klasiky. Pro první sezonu jsme zvolili Šrámkovu impresionistickou, lehce sentimentální hru, kterou však nadepsal žánrem „veselohra“. Příběh o abiturientském sjezdu, který otřese zpohodlnělým způsobem života, se naléhavě táže, co znamená být věrný svému mládí. Režie se zhostil Zdeněk Černín, známý prací v Městském divadle Brno a Slezském divadle Opava, který má s inscenováním české klasiky bohaté zkušenosti.

22.6. 19:00 Pavel Bobek – Víc nehledám… / koncert

Legenda české populární hudby Pavel Bobek představí v olomouckém divadle skladby ze svého novinkového alba Víc nehledám. Fanoušci zpěváka a architekta, který v září oslaví čtyřiasedmdesáté narozeniny, se mohou těšit i na výběr Bobkových největších hitů.

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!

Marek Čejka - Blízký východ