Muzeum moderního umění

Co zde najdete 
  • české i světové výtvarné a užité umění 20. a 21. století
  • vyhlídkovou věž s krásným pohledem na historické centrum

Muzeum moderního umění je součástí tzv. Muzea umění Olomouc (dříve Galerie výtvarného umění), které bylo založeno už v roce 1952. Kromě Muzea moderního umění, pod tuto organizaci patří i Arcidiecézní muzeum v Olomouci a stejně pojmenované muzeum v Kroměříži. Muzeum spravuje více než 65 000 sbírkových předmětů (z oblasti malířství, sochařství, kresby, volné a užité grafiky, fotografie, užitého umění a dokumentace architektury), což z něj dělá třetí největší instituci svého druhu v České republice.

Budova Muzea moderního umění v Denisově ulici je určena především pro výstavy výtvarné kultury 20. a 21. století. Stavba, v níž muzeum sídlí, pochází z 19. století, mezi lety 1915 a 1916 však byla přestavěna v secesním duchu. Krásným dokladem secese je především průčelí budovy se dvěma figurálními reliéfy po stranách hlavního vstupu. Reliéfy upozorňují na předchozí využití staveb na tomto místě, které kdysi sloužily jako nemocnice a trestnice.   

Určitě si nenechte ujít pohled z malé prosklené rozhledny na střeše muzea, do níž se dostanete z podkroví. Odměnou za výstup po úzkém točitém schodišti vám bude zajímavý výhled na město. Pozor, zvláště v létě bývá v prosklené rozhledně „pořádné“ teplo.

Otevírací doba
Út - Ne 10:00 - 18:00 hod.

Vstupné
- Plné: 50,- Kč (každou středu a neděli vstup volný). Vstupenka platí pro Muzeum moderního umění i Arcidiecézní muzeum, je platná v den zakoupení. 
- Se slevou: 25,- Kč (děti do 18 let, karty ISIC, IYTC, ITIC, EUROBEDS, EURO 26, senioři)
- Volný vstup mají děti do 6 let, majitelé karty Olomouc region Card, a návštěvníci o státních svátcích.

Doprava
Muzeum se nachází v secesní budově na ulici Denisově, v těsném sousedství Náměstí Republiky. Zavezou vás sem tramvaje číslo 2, 4 a 6. Stačí vystoupit na zastávce Nám. Republiky a vrátit se pár desítek metrů ve směru do centra. Pokud raději chodíte, dojdete sem z Horního náměstí přes ulici Ostružnickou nebo Ztracenou a ulicí Denisovou asi za 15 minut.

Kontakt
Adresa: Denisova 47, Olomouc, 771 11
Telefon: +420 585 514 111
Web: http://www.olmuart.cz
E-mail: info@olmuart.cz


Fotografie muzea Moderního umění

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!

Marek Čejka - Blízký východ