Muzeum umění Olomouc

Divadlo hudby Co zde najdete 
  • moderní grafiku a sochařská díla 20. a 21. století
  • 60tku povedených filmových plakátů z 60. - 80. let
  • občas velice zajímavé výstavy zvučných jmen (Vasarely, Lada, Čapek…

Muzeum disponuje především sbírkami českých a slovenských grafiků posledního století. Můžete zde shlédnout rané práce české moderní grafiky na přelomu 19. a 20. století (například grafiky Maxe Švabinského, Zdenky Braunerové, Viktora Strettiho, Vojtěcha Preissiga a dalších). Zajímavéje také sledovat další vývoj československého moderního umění v průběhu celého 20. století. Příznivce filmu, by mohlo zajímat, že v roce 2005 přibylo do stálých sbírek muzea 63 kusů povedených filmových plakátů z šedesátých až osmdesátých let 20. století.

V muzeu najdete práce světoznámých malířů Josefa Čapka, Emila Filly, Jana Zrzavého, Iva Saligera a mnoha jiných. K vidění jsou tu i dílka Josefa Mánesa a Mikoláše Alše či sochy Josefa Václava Myslbeka. V menší míře jsou v muzeu zastoupeni i autoři z ostatních částí Evropy (zejména z německo-rakouské oblasti), z Japonska, Ameriky a Austrálie.

Aktuální výstavy

 
Otevírací doba
Út - Ne 10:00 - 18:00 hod.
 
Vstupné
- Plné: 50,- Kč (každou středu a neděli vstup volný). Vstupenka platí pro Muzeum moderního umění i Arcidiecézní muzeum, je platná v den zakoupení. 
- Se slevou: 25,- Kč (děti do 18 let, karty ISIC, IYTC, ITIC, EUROBEDS, EURO 26, senioři)
- Volný vstup mají děti do 6 let, majitelé karty Olomouc region Card, a návštěvníci o státních svátcích.
 
Doprava
Muzeum se nachází v secesní budově v Denisově ulici, v těsném sousedství Náměstí Republiky. Zavezou vás sem tramvaje číslo 2, 4 a 6. Stačí vystoupit na zastávce Nám. Republiky a vrátit se pár desítek metrů ve směru do centra. Pokud raději chodíte, dojdete sem z Horního náměstí přes ulici Ostružnickou nebo Ztracenou a ulicí Denisovou asi za 15 minut.

Kontakt
Adresa: Denisova 47, Olomouc, 771 11
Telefon: +420 585 514 111
Web: http://www.olmuart.cz
E-mail: info@olmuart.cz

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!

Marek Čejka - Blízký východ