Střední brána

Místo bývalé Střední brány

Kde: křižovatka ulice Pavelčákovy a tř. Svobody
Stav: zmizelá

Střední brána stála do roku 1883 na dnešní křižovatce ulice Pavelčákovy a třídy Svobody. Na místě Střední brány stál do roku 1620 kapucínský klášter s kostelem, který byl během stavovského povstání protestanty stržen a zpustošen fanatickým davem. Nový kapucínský klášter vyrostl na dnešním Blažejském náměstí v polovině 17. století.

Pohled na kasematy ve 40 letech 20. století

Model Vodních kasáren a Pasingerova mlýnu ve 3D od firmy MOFs.

Návod: Najeďte myší na model, stiskněte levé tlačítko myši a pohybujte kurzorem. 3D model by se vám měl pohybovat směrem, kterým si určíte. Pokud chcete model zvětšit přes celou obrazovku, klikněte na něj pravým tlačítkem a z nabídky vyberte Full Screen Multimedia. Model do původní podoby vrátíte opět stiskem pravého tlačítka a výběrem End Full Screen Multimedia.

 

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!

Marek Čejka - Blízký východ