To zajímavé ze schůze komise městské části 17 | 2. 1. 2012

Schůzi komise městské části 17. (kmč 17) navštívil ředitel městské policie Pavel Skalický, který seznámil její členy s prvními zkušenostmi uplatňování vyhlášky zákazu popíjení alkoholů na veřejnosti. Ředitel městské policie potvrdil, že policisté nezaregistrovali v tomto ohledu žádné vážné přestupky.

Komise se Skalického také ptala na řešení problému s rušením nočního klidu v centru města. Ředitel městské policie na začátek vysvětlil, že pokud rušení nočního klidu dochází v provozovně (jako například hlasitá hudba), stížnosti řeší živnostenský úřad přímo s odpovědnou osobou provozovny. Pokud však dochází k rušení nočního klidu mimo provozovnu (například hluk na ulici), řeší vzniklou situaci policie, prohlásil ředitel městské policie.
Takový přestupek se nicméně těžko dokazuje, protože policie není vybavena decibelovými přístroji, které by zaznamenaly překročení normy zvuku. Pak již zbývá svědectví osob. Častokrát však narušitelé nočního klidu popírají, že by nějaká pravidla porušili a nelze jim to proto dokázat, zvláště pokud existuje pouze jeden pachatel a jeden svědek.

Ne náhodou komise řeší toto téma. K opakovanému rušení nočního klidu totiž dochází hned na několika místech centra města. Jedná se o bary „15minut“ a „Bristol“ v ulici Komenského.

Je možné úspěšně řešit problémy tohoto typu, dokud bude mít před občanem a jeho právem na noční klid přednost rozvoj turistického ruchu, jak se často tato činnost pojmenovává? Turistický ruch jistě nemalou částkou přispívá do městské pokladny, je však špatně, pokud se tak děje na úkor občanů města.

Komise se také letmo zmínila i o problému letních zahrádek u kaváren či restaurací. Tyto zahrádky často brání chodcům v pohybu, ničí veřejné prostranství nebo jsou umístěny v blízkosti nevyhovujících prostorů. Komise se bude na příště snažit, aby byl na úředníky vyvinut tlak, který by zlepšil posuzování toho, komu povolení na zahrádku vydat, a komu ne.

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!