Městské parky

warning: Creating default object from empty value in /home/spqocz/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Gloriet v Bezručových sadech

I jednotlivé olomoucké parky mají osobité rysy, za něž vděčí bohaté minulosti města. Bezručovy sady vynikají především členitou přírodní terasou lemovanou středověkým pásmem opevnění. I toto zdivo nese na mnoha místech různorodé architektonické prvky, které zvyšují nebo zvyšovaly jeho malebnost dle vkusu nebo potřeb uživatelů miniaturních zahradních ploch při rezidencích po délce ulic Wurmovy a Křížkovského.

Hudební altán v Rudolfově aleji

Parky a dnešní Olomouc už skoro dvě stě let neodmyslitelně patří k sobě. Prvním oficiálním městským parkem se na začátku 19. století stala Rudolfova alej, v níž dnes najdete kromě parkové zeleně také mnoho zajímavých architektonických skvostů. Jedním z nich je i tzv. Hudební altán.

Hudební altán je ozdobou Rudolfovy aleje ve Smetanových sadech už od roku 1895. Postaven byl z iniciativy olomouckého spolku Přátel sadů. Altán sloužil především jako místo pro konání koncertů pod širým nebem. Kupříkladu promenádní koncerty byly pro Olomoučany vítaným zpestřením nedělních vycházek do parku.

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci
Syndicate content

        

Kadidla a Vykuřovadla

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!

Marek Čejka - Blízký východ